Budownictwo

Budownictwo to gałąź gospodarki wykazująca wiele cech odróżniających ją od pozostałych branż. Specyfika tej branży odzwierciedla się szczególnie w ryzykach, na jakie jest narażona. Najważniejszymi, wyróżniającymi cechami budownictwa, które należy uwzględnić w konstrukcji programu ubezpieczeniowego są: długi proces inwestycyjny, znaczna koncentracja mienia, zmienność poziomu i rodzaju ryzyk w procesie budowlanym, wielość podmiotów zaangażowanych w proces budowlany oraz duży poziom oddziaływania na otoczenie.

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, towarzyszymy naszym Klientom w realizacji procesów budowlanych i zapewniamy wieloaspektową optymalizację ubezpieczeń związanych z wykonywanymi kontraktami.

Oferujemy szeroką gamę ubezpieczeń związanych z realizacją prac budowlanych i montażowych a także pozyskujemy zabezpieczenia finansowe dla wykonywanych kontraktów (gwarancje ubezpieczeniowe). Wnikliwie analizujemy i rozumiemy potrzeby każdej ze stron kontraktu budowlanego oraz uwzględniamy je w przygotowywanych ubezpieczeniach. Znamy uwarunkowania prawne i ekonomiczne wynikające z charakterystyki różnych rodzajów inwestycji (od infrastruktury komunalnej, poprzez budynki i budowle, po drogi i największe polskie inwestycje w wielu sektorach).

Czynnie uczestniczymy w kształtowaniu relacji pomiędzy stronami procesu inwestycyjnego, zarówno w obszarze ryzyka, jak i ubezpieczeń, wspierając naszych Klientów w negocjacjach i analizach.

W przygotowaniu programów ubezpieczeniowych uwzględniamy nie tylko fizyczne zagrożenia, ale również dostosowania do wymogów formalno-prawnych. Wprowadzamy nowatorskie, niestandardowe rozwiązania, łączące oczekiwany poziom ochrony z wypełnieniem formalnych wymogów prawnych i umownych.

Zdjęcie: Archiwum PBG

Aktualności

  • Szanowni Państwo, W dniu 2 stycznia 2023 nastąpiło formalne połączenie MRC Broker Sp. z o.o z Grupą Brokerską Quantum Sp. z o.o. W związku z…
  • Szanowni Państwo, już na początku stycznia 2023 roku nastąpi formalne połączenie MRC Broker Sp. z o.o. z Grupą Brokerską Quantum Sp. z o.o. Od tego…
  • W związku z intensywnym rozwojem i realizacją nowych projektów MRC Broker Sp. z o. o. poszukuje osób do pracy na stanowisko Broker ubezpieczeniowy Miejsce pracy:…

Zaufali nam

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji