Budownictwo

Budownictwo to gałąź gospodarki wykazująca wiele cech odróżniających ją od pozostałych branż. Specyfika tej branży odzwierciedla się szczególnie w ryzykach, na jakie jest narażona. Najważniejszymi, wyróżniającymi cechami budownictwa, które należy uwzględnić w konstrukcji programu ubezpieczeniowego są: długi proces inwestycyjny, znaczna koncentracja mienia, zmienność poziomu i rodzaju ryzyk w procesie budowlanym, wielość podmiotów zaangażowanych w proces budowlany oraz duży poziom oddziaływania na otoczenie.

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, towarzyszymy naszym Klientom w realizacji procesów budowlanych i zapewniamy wieloaspektową optymalizację ubezpieczeń związanych z wykonywanymi kontraktami.

Oferujemy szeroką gamę ubezpieczeń związanych z realizacją prac budowlanych i montażowych a także pozyskujemy zabezpieczenia finansowe dla wykonywanych kontraktów (gwarancje ubezpieczeniowe). Wnikliwie analizujemy i rozumiemy potrzeby każdej ze stron kontraktu budowlanego oraz uwzględniamy je w przygotowywanych ubezpieczeniach. Znamy uwarunkowania prawne i ekonomiczne wynikające z charakterystyki różnych rodzajów inwestycji (od infrastruktury komunalnej, poprzez budynki i budowle, po drogi i największe polskie inwestycje w wielu sektorach).

Czynnie uczestniczymy w kształtowaniu relacji pomiędzy stronami procesu inwestycyjnego, zarówno w obszarze ryzyka, jak i ubezpieczeń, wspierając naszych Klientów w negocjacjach i analizach.

W przygotowaniu programów ubezpieczeniowych uwzględniamy nie tylko fizyczne zagrożenia, ale również dostosowania do wymogów formalno-prawnych. Wprowadzamy nowatorskie, niestandardowe rozwiązania, łączące oczekiwany poziom ochrony z wypełnieniem formalnych wymogów prawnych i umownych.

Zdjęcie: Archiwum PBG

Aktualności

  • Szanowni Państwo, chcielibyśmy z przyjemnością poinformować Państwa o transakcji, po której MRC Broker Sp. z o.o. dołączyło do społeczności Grupy Brokerskiej Quantum Sp. z o.o.…
  • W dniach 14 i 15 maja 2019r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się XXIX Kongres Kadry poświęcony tematyce Pracowniczych Planów Kapitałowych. W przededniu wejścia…
  • Zapraszamy do udziału w wydarzeniach związanych z wdrożeniem PPK, których MRC BROKER jest współorganizatorem, tj.: 07.05.2019r. – Prezes Patrycjusz Marcinkowski w czasie śniadania biznesowego organizowanego…

Zaufali nam

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji